Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

Quakerská sobota

10.06.2013

V sobotu 8.6.2013 jsme vyrazili ve složení, Mach + Kuba, Pavlos směr Moravské Quaky (písky). Vzhledem k volnému místu v autě a možnosti bouřek volám cestou Helmutovi. Já: „Čus, zahoď šufan, kelňu a pojeď na skály!“, Helmut: „Jedu!“. Berem i helmutovic čoklíka Leelu, a vyrážíme jak „čtery pancerni i pjes“ do Hošťálkové za Valmez.

Místní skály jsou Quakerský ráj, čtyři samostatně stojící věže (spíš věžičky) nad lesem pod vrškem Tisový, nepřevyšující výškou údolních stěn 10 m. Některé tuto výšku neatakují ani zdaleka. Po drobném bloudění po lesích, což k tomuto druhu zábavy patří stejně jak k velbloudovy hrby, skály nacházíme, suché a jen pro nás.

Hoblujeme jednu cestu za druhou, místy dokonce i přes 2 bh. Slunko peče, déšť stále ne a ne přijít, musíme furt lézt.. Na řadu přichází hlasování, kde jsem jednoznačně přehlasován k poslední cestě.. na pivo!

Prostoupili jsme údolními i náhorními cestami všechny věže, zapsali se do vrcholovky, já jsem se spálil téměř na uhel (a doma jenom hřejivá koňská mast), téměř jsme skončili v sudu jak místní Quakeři a jakmile dodám fotky bude vše jasné.

Akce se povedla ke všeobecné spokojenosti!

Quakům zdar!!!

Pavlos


vložil: Pavel Mück