Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

Skáču dobře, skáču rád!

28.08.2012

O lezení na písku netřeba psát obšírněji, většina z nás ten pocit s kůží sedřenou ze spár a komínů, strachem sevřenou prdelí vysoko nad (i kousek, zejména však) pod kruhem zná jak svoje boty. Tyto pocity jsou ještě umocněny ve vysokých pískovcových stěnách Policko-Broumovské pánve. Po vylezení na věž se dostavuje pocit krásné euforie následován nezvladatelnou chutí na pívo! :o).

Všem, kterým je toto málo, skýtají písky další neméně adrenalinovou zábavu (divočinu) a sice přeskoky. Pod heslem co nevylezu, to skočím, lze zdolat poměrně dost zajímavých, někdy i obtížně přístupných vrcholů… Předesílám i tento způsob „lezení“ ač poněkud nezvyklý má něco do sebe!

Překonání strachu, chvilka letu se zatajeným dechem, sevřeným svěračem a nervama v pr…i, před odrazem, je famózní. Zvlášť pokud se dopad povede a není z něj drama ala „drtivý dopad“. Pár skoků jsme s kucíma (Krtkem, Peťou Marešem, Dalasem, Helmutem) absolvovali, tak pro skoku-chtivé, klokany, blázny nebo jen tak přikládám pro inspiraci pár možností.
SKALÁK Skaut → Skautská věž obt. 2 ideální pro „začátek“, vzdálenost tak akorát, široké doskočiště níže než odraz. Navíc můžete shlédnout ve filmu JUMP! s P + Z Prachtlovýma.
ÁDR Třetí → Havran obt.2 podobná gráda jako na skautovi, rakvička nehrozí, při nedostatku morálu má Třetí i slaňák, původně byl skok nezbytný ke slanění
ÁDR Tři Obři → Z vrchol obt. 3 po dolezení na V vrchol se přeskok jen nabízí, krom výšky nejde o nic šíleného, dopad dobrý vzdálenost cca 3-4 m v super expozici – opět bez rakvičky
ÁDR Velký konšel obt.3 impozantní cesta s impozantním (odvážným) přeskokem, skáče se na malou plošinku do madel. Expozice jako prase, zážitek famózní, i v tomto případě lze utéct slaněním od kruhu, ale kdo by to kousek pod vrchem udělal, že? Nakonec to není tak špatné, jak to vypadá.

Všem přeju silný odraz, dobrý dopad, hluboký zážitek máte v kapse.

Servus

Pavlos


vložil: Pavel Mück