Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

Prachovské skály – aneb „Naper si to do sukní!“

05.06.2012

Krátký report z povedeného výletu do Prachova, myslím nemůže v dešťovém období urazit a třeba pro někoho to bude dobrá inspirace k návštěvě a vylezení pár věží! Celá taškařice se udála o víkendu 26.-27.5.2012. Družstvo ve složení Konrád (Kosmas, Pavlos) + Sotolářovic family. Jako základnu pro výpady do skal jsme zvolili kemp u Jinonického rybníka. Výhodou jsou stánky s pěnivým mokem mnoha známých i méně známých pivovarů. Do skal jsme se přesouvali jako správní horolezci autem ☺, bylo to asi 3 km.

Prachovské skály jsou fakt krásné, věží plno, výška úctyhodná. Rubali jsme vesměs pěkné cesty a neméně pěkné věže. Pro znalé namátkově – Kočičí, Žlutou jehlu, Rektorky, Krákorku, Čertovu věž, Mnicha, Velkého kapucína atd. V čelbě jsme se střídali s Peťou. Lezení s ním má jednu výhodu a sice, chce to řádně naplánovat výstupy, dojít pod věž, říct“ „tak tady polezeme“, Peťa neodmlouvá a leze! ☺ V tomto duchu jsme zlezli pěknou řádku stěn!

Hláška zájezdu, která záhy zlidověla a začala se používat v míře víc jak hojné je v nadpisu! A jak k tomu došlo? Inu asi takto, jak takhle dolezu OS na druhém k jistícímu Peťovi na vrchol věže, rozhlédnu se do kraje a pravím: „výhledy jsou parádní“, načeš Peťa pohotově odpoví: „naper si to do sukní!?“. Jedno male přeslechnutí a bavili jsme se celý víkend. Nejednou se hláška skutečně vyplnila ☺, např. při výstupu na Mnicha..

Kdo v Prachově nikdy nebyl nebo před dlouhou dobou vřele doporučuji! Oproti Skaláku je skála přece jenom pevnější, není až tak „madlovatá“ chce si to chvíli zvykat, ale stojí to za to! Rumcajsův kraj, je kraj zaslíbený zvlášť horolezcům, tak šup z kanape a hurá do Českého ráje. Však to znáte „… cesta příjemná je, dudláj dáá!“.

S pozdravem „Naper si to do sukní“

Pavlos

PS. Fota přidána, přece jenom obrázky mají větší vypovídací hodnotu jak slovní popis např. „… obzvláště ošemetným překrokem ke spáře…“, i když na druhou stranu, ani toto není zlé ☺


vložil: Pavel Mück