Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

GAJDUNK S ŽELEZAMA V PAZURÁCH

20.03.2012

Ice climbing, Lysá Polana, Vysoké Tatry, Slovensko 16-18. 3. 2012. Do perdele. Dva horolezecké oddíly a nikdo s chutí do zbraně. Kam se podíváš všude to tu je samý zaj.baný skalničkář :-) Juknu do kalendáře a pořád zima. Co budou dělat ty tři následující období to mi hlava kurdek nebere.

Věřím však na lepší časy a nevěřím na výmluvy toho či onoho, že z jakých si prapodivných důvodů nemůže jet. Nejkurioznější historku má však Petr Sotolář, že prý se bude tuto sobotu ženit :-) Tož Aba synka prosím obanuj. V nestandardním počtu tak my tři bratři uháníme směrem na východ. Poučen z předchozích nezdarů fičíme rozhodně páteční nocí přes Polskú zem a hodinu po vytí vlků už uleháme v pelechu Lysé Polany.

Ráno v šest budík a o půl hodky později pak odchod z tepla Infocentra do Bielovodské doliny na Velký Mlynárův žlab. Na startovní čáře nás zastavuje službu konající chalanisko Peťo a vraví: „ Chalani kam chce ísť, veď slnko do Mlynára reže už tri dny, no keď chceš ísť do žliabu, tak sa musíš zobudit tak o tri hodky skór“.

Vercajk už máme v báglech tak co dál. Chvilku si hrajeme s myšlenkou, že na čobola mrd.me ale nakonec vítězí sláma co má Štubai na krku :-) a tento podnik přesunujeme o den později. "Však co?" tvrdí muziku Pit "Mlynár nemá kam utéct no ni!" Je vidět, že Pit studuje vysokou bo také moudro bych od něho nečekal :-) Aspoň se dneska polehoučku rozlezeme na ledech v Lysovce. Pak už následuje drtivý šturm vo trojke.

Oči plné ľadu, II/4+ až 5, 3 délky
Kaskády, II/3 až 3+, 3 délky
Mrozekov ľad, II/4, 1 délka
Adin úsmev, II/3, 3 délky
Secret Ice, II/5, 1 délka

Vysvětlivky: uvedené délky sečti a pak vynásob 60. Následně tak získáš povědomí o vylezených metrech v ledu :-)

Už dlouho jsem neviděl Pita tak v pohodě. V šest ráno vstával. O hodku později tlačil Štubaia do kopca pod nástup (bo ten měl zas na hrbu ludru čti batoh jak hrom :-) A o dvanáct hodin později dolezl poslední Dejvovy metry na Secret Ice. U Štubaie byla viditelná radost z toho, že se má zase o koho starat. Když zrovna netahal, tak fotil alebo aj somár jeden fajčil. Sobotní krásný den nám tak vynahradil všechno co jsme tuto zimu s cepínama v pazurach prodrbali kvůli špatnému počasí.

Sluneční den je pryč a za světla čelovek se dostáváme z posledního štandu. Znavení jak Bulhaři na Volze sjiždíme z nástupu na cestu. Cesta zpět je neuvěřitelně dlouhá. Pit chvíli vyvolává paniku, že jdeme určitě opačným směrem pod Mnicha. Štubai ho uklidňuje, že má spíš určitě halušky :-) Před Infáčem už nás nervozně vyhlíží střídající služba Milan (major ve výslužbě). Tím pádem následuje večerní zalévačka. Milan vypráví neuvěřitelné historky nejen o medvědech v okolí Javoriny. Večerka v duchu dávej krutě byla dobrá. Né tak vize nedělního plánu na Mlynára. Noční plusové hodnoty na teploměru byly zradou víry ve výstup v průrvě sakra alpského charakteru.

Ráno bratry ve zbrani znovu lákám do útoku na led. Odpovědí mi byly slova doznívající noční bodré slovenčiny: choc do piči ty kokot zaj.baný. Vykopnutý ven před boudu hledám na čelní straně infocentra v malbě Mlynára. Chalani tak nám bolo spolu dobre. Ice climbing forever. Příští zastávka na Ortleru. Aba s Vámi. Pzn. Fotky v galerii.

Štubai – Marek Kajzar, Pit – Martin Belas, Dejv – David Fiala.


vložil: David Fiala