Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

Dražba lezeckého materiálu z půjčovny

26.12.2011

Zdar lezci,
Na přání některých z Vás a taktéž z důvodu odlehčení půjčovny materiálu, se výkonný výbor oddílu rozhodl uspořádat dražbu starého matroše z oddílové půjčovny.

Tyto starodávné kousky si již několik let nikdo nepůjčuje na praktické lezení. Mohou se však někomu hodit jako dekorace na chalupu či do koutku lezeckých tradic. Případně jako rekvizity pro strašení malých dětí na Mikuláše.

Dražba proběhne živě na výročce 13.1.2012. Utržené peníze půjdou rovnou do oddílové kasy.

Dražené kousky si můžete prohlédnout už nyní zde:

1. cepín starodávný č.1

Cepín původně patřil jistému Rakušákovi jménem Reinhold Messner, který jej zdědil po strýci, císaři Maxmiliánovi XI, který s ním podniknul prvovýstup na Gross Glockner. Cepín na svém topůrku rovněž nese velký počet zářezů, které si tam císař, jakožto velký znalec žen, vyřezával.

2. cepín starodávný č.2

Tento cepín má za sebou pohnutou historii. Patřil neznámému polskému horolezci Jašku Skoroschodoviczovi a byl mu vyoperován z prsou, kam se mu zasekl po pádu z německého žebříku. Cepín je dnes znám z hrdinných moravských a slovenských horolezeckých songů, neboť Poláka po celých 5 hodin (než pod stěnu dorazil totálně najebaný zachránca Bélo Kapolka) chránil před pneumotoraxem. Mezitím se na něj Jašek naučil pískat, takže v současné době poslouží novému majiteli i jako fujara.

3. blembák předpotopní červený

Původně byla přilba bílá. Po 60m pádu jeho původního majitele však změnila barvu. Zbytky kůže a vlasů se nám podařilo po večerech vyškrábat, barva se však již nevrátila.

4. blembák předpotopní žlutý č.1

5. blembák předpotopní žlutý č.2

6. blembák předpotopní žlutý č.3

Poslední tři kousky používali John, Paul and George při své plavbě na Yellow Submarine (Ringo byl známý tím, že na ochranné pomůcky smažil).

Tož prohlížejte, vybírejte a na výročce se hlaste. V případě Vašeho nezájmu tuto výzbroj z půjčovny vyřadíme a vyhodíme. A to by byla škoda :-)


vložil: Petr Macháček