Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

Předseda na Lukově - 11. září 2011

12.09.2011

Nechvalně známý den 11. září jsme strávili lezením na Lukově. Žádný teroristický útok se nekonal, což jsme kvitovali s povděkem. Z plánované komorní akce se nakonec stala akce masová, ale zase byla legrace. Starťáci zabrali Lukov, že to skoro připomínalo einschlus nebo einchuss.. ☺. Prostě kam oko dohlédlo, samý starťák sápající se, funící, místy i vzlínající se směrem k vrcholům, radost pohledět!!!

Z původně plánované sestavy Konrád-Kosmas-Pavlos (v jedné osobě), Radvik, Spidera a Dejva nejprve pod dozvuky pátečně-sobotní kocoviny vypadl Spider, ale tato ztráta byla kompenzovaná Bratránkama v plné sestavě s kočárkem, Machama rovněž v plné sestavě, předsedu oddílu nevýjmaje.

Světe div se když Mach prohlásil: „30 let lezu, ale na Lukově jsem ještě nebyl…“ načeš Kosmas prohlásil „Uč se uč nebudu tu věčně a znám ještě plno krásných světově významných oblastí v okolí.. ☺“ a drahno dodat byla to chyba, protože Lukov opravdu stojí za to!

A jak akce probíhala ? Asi takto: „Ty vole, to je pětka ? Nějaká těžká…“ nebo „Toto má být trojka ??? Zdá se tak za 6 ☺“ nebo „Příště si budu muset najít jiného parťáka, s podobnou výkonností…“ častým pokřikem bylo „Dober!“ z hora nic… „Dobééééér!!!“.

Nakonec přes počáteční nejistotu padaly pěkné výkony a cesty, zejména v podání Bratránka a Macha ml. alias Honzy. Předseda dokázal, že ani zdaleka nepatří do „starého železa“ a rameno drží, Konrád se taky několikrát na vrchol dodrápal, což doufám kvitovaly Radviky s povděkem, protože rajbasů, vrcholovým přepadům a komínům se prostě Konrád zásadně nevyhýbá ☺.

Co říci závěrem? Akce to byla nadmíru povedená, atmosféra pod skalou i na ní byla výborná, akorát se nám u slaňáků hromadili starťáci jak horníci v dolech ☺, závěrečné posezení v penziónu Na pivovaru rovněž fajne! Přítomní se jednoznačně shodli: „Lukov stojí za další návštěvu!“. A ještě jeden lezecký tip od samotného Kosmase: „KDO NELEZL KRVAVOU SPÁRU, JAKO-BY ANI NA LUKOVĚ NEBYL! ☺“.

Horám zdar!!!

Pavlos nebo Kosmas ??? ☺

P.S. Fotky taky budů…


vložil: Pavel Mück