Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

MALÝ RÁBL lezení v cajku 8.5. 2011

09.05.2011

Tak to skoro vypadalo, že nikam nepojedu byť nabídka byla převeliká (čti Díky všem jež píšou na web) nakonec však volba padla na Malý Rábl s Šedivákem. Jednak jsem tam nikdy nebyl a druhak už cosik dlužím Horskému Gajdovi. Slovo dalo slovo a už uháníme od Padělků Novajdovic červenou chloubou vstříc One Sight-ům do Domašova nad Bystřicí.

Ten jež to vymyslel (čti Šedivák) měl jako vždycky "herdek" pravdu. Romantika tohoto teritoria Tě tam prostě pohltí. Věz, že tomu se tam neubráníš. Už přechod od břidlicového lomu přes kamenný most nad historickou železnicí jež vede do tunelu vtesaného do skály je něco co Tě prostě dojme. Tam dlouze zíráš po okolí a nemůžeš se toho nabažit. Pak přejdeš řeku po druhém mostě s nápisem "Bacha ve statickém narušení" a stojíš u staré Rybářské boudy. Ta je doslova obehnána několika chovnými rybníky kde se prohánějí pstruzi. Míjíš rybáře, vcházíš do tichého lesa kde pěšinka je doslova dlážděná břidlicí. S očima pořád ještě přikovaných na těch rybnících urazíš pár kroků a bác - najednou se před Tebou otevře skalní útvar.

Vzdáleně mi to trošku připomíná lokalitu Kružberka ale takového nějakého Jiného - Nedotčeného, Tichého, Schovaného. S říčkou, lesem, malou loukou, prostě mystickou krajinou.

Stručně to nejlépe vystihl Šedivák když mi to popisoval slovy: Malý Rábl to je opravdu pohodové lezení nad zurčící říčkou :-)).

Takto úžasné sobotní dopoledne už jsem dlouho fakt nezažil.

Šedivák s Profesůrkem (čti Hanka) hned po příjezdu vlítli do první cesty na rozlez za velmi poctivých 6 aby pak v průvodci Moravské skály zjistili, že se ta cesta jmenuje Vlk Šedivec :-)) Tož tomu říkám trefa jak hrom.

My s Horským Gajdem (čti Al.Gaida) to vzali přes pohádky Jeníčka a Mařenky. Pak jenom Mařenku. Pak též Vlka Šedivce a následně se přesunuli do sektoru delších cest úplně odspodu od říčky. Názvy cest Odštípnutý blok a Vojenská jsou sem tam kapek místy převislé a své cvičení jsem si náležitě užil :-)) hekal, bušil ale nedával. Nejdřív pěkně čistě přes chyty, pak na radu Horského Gajda přes žáby, pak řadně pokousán žábama stejně nedal abych nakonec přes A1 udělal ten klíčový krok :-)) a byl tam kde jsem tolik rád - na podlaze( čti pouze té fyzické :-)

To už však byl čas sváči. Měli jsme po pěti cestách a naši kamarádi Profesůrek s Šedivákem ještě o cestu víc (čti zametali na severu :-)

Al.Gaida (čti na www.lezec.cz deníček Gaida Aleš - horský gajd) pak obřadně vytáhl kobereček položil ho směrem k Mecce Velkého Abadžkiry a než odříkal kus z jeho písma byli jsme my po obědě. Gajďák do sebe šupnul jenom pár ořechů a dával krutě dále.

Šedivák už mezitím seděl připraven a navázán pod Depresí. Meditující čekal na Profesůrka než se připraví a pak se s usilím jemu vlastním vrhnul v tomto dni na nejvýznamnější lezecký počin - Deprese. Já mezitím okoukával Depresi hned z vedlejší cesty Kovadlinky a když se Profesůrek jal stoupat za svým druhem slanil jsem dolů za mým. Gajďák (čti jak jinak) na tomto výletě všechno sajtnul a nakonec ztrestal krutě též tu milou co ju fakt nemáme rádi (čti Deprese).

Šedivák neměl pořád dost a tak ve finále dne přelezl (but witch rope) převis pěkného bolderu vpravo vedle Školní.

Závěrem je třeba říct, že mi s nima bylo opravdu moc dobře. Chci věřit, že jim se mnou taky. Nevím zdali to bylo tím osazenstvem nebo tím, že to zas po dlouhé době tahal někdo jiný, haha :-))

Jisté však je to, že Abadžikra Dával Krutě. D.

Deprese 7-
Vojenská 6
Odštípnutý Blok 6
Jeníček A Mařenka 5
Vlk Šedivec 6
Mařenka 5
Smetáková 6
Severka 6
Hrana Kovadliny 5
Kovadlinka 4

Šedivák - Petr Nováček, Profesůrek - Hanka Nováčková, Horský Gajd - Aleš Gaida, Dejv - David Fiala.


vložil: David Fiala