Logo START
Fórum
poslední příspěvek ve fóru:

26.04.2016  22:57:19
RE: a
Narozeniny
Narozeniny tento a příští měsíc:

Viditelné pouze přihlášeným členům oddílu.

Bílá - Kraľovany – Ledolezba , Česko – Slovensko, 26.-27.2.2011

01.03.2011

v pátek večer konečně přijde očekávaná sms. Nepojedem zítra na led, když Káťa a Tonda vycouvali z organizace skialpcrossu na Lysé. Kam ? Na Bílou. Né, tam už jsem byl. Tělocvična je to ale úžasná. Krátký popis komunikace s Bratránkem. Ten však nelení dává dohromady ledochtivé a vyjíždí burácet na Bílou. Naprosto kolmá ledová věž cca 17 m vysoká je fakt solidním počinem místní HS. Už po přelezení prvního prásku je ti jasné, že máš dost. Ale chuť je pořád, jak praví klasik :-)) Tři strany outdoor fitness a complete seven vylezených délek je super průbou na Zimák, Za zmínku bezesporu stojí komentáře hecungu opravdu početného publika lyžařů v těsné blízkostive frontě na lanovku: "dívej vole, ten určitě spadne, nebo: dívej jak se mu klepou nohy, nebo: už málem řachnul viděls to ?, nebo: no konečně, teď sebou fakt jebnul! na to jsem celou dobu čekal! Po pravdě na sobotní výlet do Beskyd to není špatné. Vylezeno v přepočtu neuvěřitelných cca 120m kolmáče a to se bude nejen na zimále hodit. Bratránek, Vilda, Pit a Michal.

pak sobota večer a Pit posílá sms: vole nechlastej, zítra řídíš. Čekáme Tě na Ostravici a po cestě vem Janu. Nenapsal v kolik? Kdo je Jana? Kde ji mám vzít? Jó a taky to neposlal večer ale někde v noci. Kraľovany to je jediné co mi utkvělo v paměti o čem Bratránek den předtím mluvil. Volání zpět bylo s Pitem takřka jako vždy velmi komplikované :-)). Páč jak jinak seděl s Michalem a Pepou nad Gendisama a jak zpívá náš Guru Záviš – Políváme jazyk - byla to jejich zasloužená relaxace po gajdunku druháčů na Bílé.

konečně je neděle. Všechno dobře dopadlo až na hodku záseku ještě na Ostravici než se Pit s Michalem dovalili (nečti navalili). Přes všechny těžkosti stojíme v Kraľovanech a bušíme jak smyslu zbavení. Prváč, druháč a pořád dokola. Totálka ticha, jen cinkání matroše na úvaze. Kraľovany bez lidí, parádně nateklé ledopády, no pohádka. Co vám mám povídat, stejně byste nevěřili. Tak jsme to hned dvakrát odspoda až nahoru kompletně posekali. Poprvé vpravo, podruhé vlevo a navíc ještě třešinka v podobě přelezeného pytle (čti z roku 2010) na rampouchu vlevo na nejvyšším patře. To nás naplnilo takovým zážitkem (čti sebevědomím), že to málem jeden z ledomilců odnesl :-)) Pit je ale ranař a džentlas a tak dbal na to aby nikdo nepřišel k újmě (čti Fajka teda nebyla :-(( Vylezeno, neokecáno 7 cest o délkách cca 30-40 m. Michal, Jana, Pit a Dejv.

Abažikra Dejv.
Ps. Miso, doval snimky at uveri nasi neverci :-))


vložil: David Fiala