Logo START

Neděle 3.4. Kružberk, slunečno, natřískáno

07.04.2011

Jak ve čtvrtek na CDU správně připomněl Petr Pan, na Štramberku mělo padat kamení a protože samozřejmě dáme na rady zkušenějších, vyrazily jsme ( Radka a Hedvika) s Honzou, Ingrid a Pitem na Kružberk.

Okamžitě po příjezdu jsme v hospodě ( asi 10 hodin dopoledne ! ) zahlídli Petra Pana, Milicu a Ďáska, samozřejmě už pivíčkem a klobásou, a taky s poplašnou zprávou, že na skalách je tolik lidí, že další už se nevejdou a že oni pojedou jinam. No co se dalo dělat. Přesto jsme to šli natěšeně obhlídnout a rozhodli se zůstat a urvat si svůj metr čtvereční šutru stůj co stůj.

Pravda, ve většině cest visely dvoje presa a dvě lana. Cestou nahoru lezec potkával slaňující dolů a mohl snad jen poprosit "na prsty prosím nešlapat". Na druhou stranu přátelská výpomoc kvetla a ochota getlemanů pomoci dámě v nouzi byla okouzlující "to preso nejde vytáhnout ? hned to udělám ! " , a všechny dámy jistě ocení popovídání s kamarádkou lezoucí na druhé straně hrany...

Večer dokonce došlo i na Zrcadlo, na které se celý den stálo ve frontě ( jako za totáče na banány ). Pravda, bylo nás na štandu v jednu chvíli dokonce SEDM, ale atmosféra byla přátelská, povídání příjemné, pánové dávali přednost dámám a nikdo nikomu na ruce, ani na nohy nešlapal.

Jediný stín na jinak skvělém dni má na svědomí zlý prusík, který kousl Radku do ruky, když jsme se marně snažily ve dvou dobrat Pitovi lano zakouslé ve štěrbině. Marně. Štěrbina byla úzká a lano zjevně dynamické a 35 % prodloužení není žádný reklamní trik. Ani kousavý prusík nepomohl.


Ještě pár vzpomínek na závěr.. Šlehačkové věněčky, které přivezla Ingrid, se jistě dají zařadit mezi zázraky :-). Honza s Kamínkem zvládli všechny cesty suverénně a dvakrát. Pit vytáhl všechny škaredé cesty, ty pěkné nechal Radce a potom hořce litoval a tak vytáhl vlastní svačinu a horký čaj a rozdělil se. Ingrid se svou taky těhotnou kamarádkou se postaraly o báječnou rodinnou atmosféru. Dobrý člověk, jehož jméno neznáme, nezaváhal a půjčil na celý den smyčky, které jsme zapomněly doma...


Zúčastnili se:

Honza a Ingrid +1
Kamínek a jeho manželka +1
Pit
Petr Pan + Milica
Ďasík
Radka
Hedvika
... a Bezejmenný Dobrodinec

P.S. Koukněte se na fotečky a zkuste si přepočítat lana :-) H.


vložil: Hedvika Farniková