Logo START

Bílá - Kraľovany – Ledolezba ... repete, 5.-6.3.2011

09.03.2011

Předešlý víkend se celkem vydařil, a tak v částečně pozměněné sestavě vyrážíme do stejných míst.

Oproti minulé sobotě zjišťujeme pod věži na Bílé, že nemáme lano. Ale Jura neváhá a zaběhne pro nějaké do auta.
Po zkušenosti z minulého týdne jsem rozhodnutý lézt s poutky, raději více metrů v poutkách než méně metrů bez poutek. Navazuji se, nasazuji poutka na ruce ... a kde udělali soudruzi z NDR chybu? Šroubky z cepínů pro připnutí poutek jsem si odmontoval. Letos se přece leze bez poutek. Tak nic, poutka letí na zem a valíme bez nich.
Za zmínku stojí i naše nedostatečné vybavení cepíny, hlavně Jurův lezecký styl kdy nalezl do stěny, ve třech metrech zarazil cepíny do ledu, odsedl, nechal se spustit a se slovy "naval další cepíny" pokračoval. Bylo to celkem náročné na výbavu a bylo jasné, že tímto stylem asi moc dlouho nepoleze :-D
Poté se Jura pustil do zdolání místní varianty holandského ledu a tento je tedy nově pojmenován po svém prvovýstupci "Jerzyho led" (prvovýstup i prvosestup solo).

V neděli se pak k nám v Ostravici přidávají Pavlos a Jana a za prvního ranního kuropění se vydáváme do Kralovan. Cesta uběhla neuvěřitelně rychle. Sotva jsem zasedl do auta, nebo spíš zalehnul, už se mnou třese Jana a se slovy "vstávej, už jsme tady" je mi jasné, že spankový deficit už nedoženu.
Dáváme si na pohodu několik variant ve dvou pěkně nateklých ledopádech vpravo od lomu v lese.
Pak jsem si ještě zkusil, jestli jsem ještě nezapoměl, jak slanit s někým kdo nemůže, nebo komu se nechce :D
Zastávka na večeři v Ostravici byla marná a s posledním večerním kuropěním se vracíme do Ostravy.

Fotky jsou ve fotogalerii.


vložil: Martin Belas