Logo START

Z akce "Poslední tatranské ledy"

06.04.2005

Tak jsme ještě naposled letos zajeli do Tater na ledy, tentokrát do Bielovedské doliny. Vyráželi jsme v pátek ráno. S Daliborem jsme byli domluveni v 5 hodin, takovou blbost může fakt vymeslet asi jenom Dalibor. Ve čtvrt na 6 mu volám kde je. Prý že "zrovna snídám a piju kafe". Takže příště asi vstávám až mi u baráku zazvoní zvonek a ne jako nějaký kok.t už o půl páte.

Cesta do Tater byla v poho, počasí bylo super. Ještě v pátek jsme šli něco vylézt. Dali jsme si napřed nějaký ledík na rozlezení, který končil 30 metrovým lezením v trávě. Už nebyla nějak dobře promrzla, ale ještě to šlo.

Pak se uvolnilo místo na Adině úsměvu, tak jsme šli do toho. Dole nám pak 3 poláci, co to lezli před námi říkali, že prý jsme to vyběhli "bardzo ladně". No vzhledem k tomu, že jim bylo asi 70, tak v jejich věku už se budeme tak možná šourat s klikou v ruce do knajpy.


Dalibor sóluje v kolmém ledu ... ale byli tam i větší borci, více uvidíš po kliknutí

V sobotu jsme to nějak zadupali a přes asi 8 žlabů se dostali pod Kaskády. Odpoledne už to tam odpadávalo samo i bez toho, aby se toho někdo dotknul, takže jsme raději změnili plán a šli na jedno. Mají tam super čepo, ne takový sifonový maras jako třeba v Sedmohorkách, takže jsme si to vychutnali všichni a ne jenom Dalibor :-) Po pár pivech jsme se pak přesunuli na barák, protože řidič se nám nějak rozpil, tak aby to své žihadlo pak neopřel někam do škarpy.


Mrozkův led

No a v neděli, po té co jsme se vyspali do růžova :-) tak jsme si dali Mrozka a Vzdušný. Tam jsme byli letos asi poslední, protože asi 10 minut po té, co jej přelezl Michal, tak to žuchlo dolů. Asi někam tam kam jsme chtěli slanit.

Asi takto vypadal Vzdušný led předtím než na něj vlezl Michal a po té co ho přelezl. Asi by měl začit běhat a méně žrát - ha ha

Kusy ledu a jeden šutr velikosti asi po kolena doletěli až dolů na cestu, chviličku předtím, než tam projížděli policajti. Jeden z nich nám v mobilu ukazoval, jak prý ten led vypadal před 3 týdny, tak mu Eva řekla, že tak vypadal i před půl hodinou. No v knajpě dole si pak Michal dával panáka, tak jsem ho v tom nenechal, bo sami se sebou pijou jenom alkoholici. A v autě se ještě našlo pár lahváču ze včerejška, takže cesta domů byla veselá :-))

Jinak nějaké fotky jsou tady.

text a foto: Martin a Eva


vložil: Martin Belas